Szanowni Państwo,

podczas wizyty w Urzędzie Miejskim Gminy Koźminek można zostawić plastikowe nakrętki w serduszku, które przez jakiś czas będzie się znajdować na parterze budynku Urzędu.

W przyszłości zainstalujemy je w okolicy Gminnego Ośrodka Zdrowia w Koźminku.

Zbierane przez nas zakrętki będziemy przekazywać do fundacji, organizacji, firm, które biorą udział w zorganizowanych akcjach zbiórek na konkretny cel. Najczęściej jest to zakup sprzętu rehabilitacyjnego czy wózka inwalidzkiego.

Oprócz realnej pomocy, zbieranie nakrętek ma także ważny wymiar ekologiczny. Dzięki temu możemy uczyć dzieci segregacji odpadów, mamy wpływ na mniejszą ilość śmieci na wysypiskach. Zmniejsza się też zużycie surowców potrzebnych do wyprodukowania plastików, na rzecz wykorzystania surowców wtórnych z odpadów. Butelkę plastikową bez zakrętki łatwiej zgnieść, zajmie wtedy mniej miejsca w pojemniku na śmieci. Niezgniecione butelki czy kartony z zakrętką zajmują dużo więcej miejsca w drodze do recyklingu.

Zbierać nakrętki czy nie zawracać sobie tym głowy?

Wielu z nas zadaje sobie to pytanie. Odpowiedź brzmi: zbierać! Są małe, ale to w ich liczbie leży siła i realna pomoc dla wielu potrzebujących.

Zbieraj, aby pomagać!

IMG 4779 002

 

IMG 4778 003

 

IMG 4781 002