ekoedukacja

Szanowni Państwo

ze wzglądu na panującą pandemię wirusa Covid-19 działania edukacyjne dzieci i młodzieży na terenie Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” są mocno ograniczone. Wychodząc naprzeciw potrzebom nauczycieli, dostosowując narzędzia edukacyjne do potrzeb nauki zdalnej, Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” przygotował materiały szkoleniowe, dotyczące prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi.

Pierwszym z nich jest książeczka w wersji elektronicznej, która obfituje w szereg wyzwań dla dzieci. Są to np. zabawy w rozkodowywanie czy łączenie rysunków z pojęciami. Nie zabrakło również krzyżówek, labiryntów, zadań z zakresu segregowania odpadów i kolorowanek. Natomiast drugi przygotowany materiał to 35 minutowa wideolekcja m.in. z wieloma ciekawostkami dotyczącymi odpadów, praktycznymi poradami ich segregacji.

Mamy nadzieję, że udostępnione materiały będą pomocne w prowadzeniu działań edukacyjnych,
a w szczególności tych dotyczących prawidłowego postępowania z odpadami oraz pozwolą lepiej zrozumieć nasz wpływ na środowisko naturalne, przybliżą działanie gospodarki odpadami i pomogą ćwiczyć umiejętność segregowania śmieci.

Życzymy udanej nauki i zabawy!

Do pobrania:

Książeczka edukacyjna oraz wideolekcja 

Materiały można pobrać z naszej strony www.orlistaw.pl

ekoedukacja2