top

Szanowni Państwo

W aktualnym czasie pandemii, gdy edukacja dzieci odbywa się tylko poprzez media internetowe Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” również wychodzi z inicjatywą edukacji ekologicznej poprzez specjalnie przygotowaną książeczkę w wersji elektronicznej.

Pozwoli ona lepiej zrozumieć nasz wpływ na środowisko, przybliży działanie gospodarki odpadami i pomoże ćwiczyć umiejętność segregowania śmieci. Publikacja obfituje w szereg wyzwań dla dzieci. Są to np. zabawy w rozkodowywanie czy łączenie rysunków z pojęciami. Nie zabrakło również krzyżówek, labiryntów, zadań z zakresu segregowania odpadów, kolorowanek, ćwiczenia spostrzegawczości, a także ciekawostek i minikomiksu. Wyzwania zróżnicowano i dostosowano pod kątem potrzeb oraz możliwości poszczególnych grup wiekowych. W efekcie dzieci i młodzież mogą zweryfikować, czy wiedzą, gdzie powinny trafić poszczególne odpady, albo na czym polega recykling. Taka kampania edukacyjna prowadzona z użyciem materiałów w wersji elektronicznej, lecz z możliwością samodzielnego wydrukowania, pokazuje, że odpowiedniego postępowania z odpadami można uczyć nie tylko z rozmachem i w bardzo oryginalny, ale także w bezpieczny oraz ekologiczny sposób.

Przygotowana dla Państwa książeczka nie jest jedynie przekazem edukacyjnym, lecz pomysłowym połączeniem interesująco przedstawionej wiedzy i intelektualnej rozrywki dla pozostających w domach dzieci oraz młodzieży. Dlatego treści są adekwatnie do wieku, potrzeb, predyspozycji i zainteresowań naszych pociech. Nie zabrakło też atrakcyjnej oprawy graficznej, ciekawostek, przydatnych informacji, sposobów na nudę. Dzięki temu wykorzystujemy potencjał dzieci i pomagamy im wypełnić czas, zarazem przekazując cenną, życiową wiedzę.

Życzymy udanej nauki i zabawy!

Do pobrania:

Książeczka edukacyjna Czyste Miasto Czysta Gmina (ZIP, 101 MB)